УХРА та ДАРТ закликають до виходу міжнародних операторів з ринку Росії

Вже три тижні Московія веде війну проти України, творить геноцид, здійснює тривалий терористичний акт проти українців.

14 березня 2022 Асоціація готелів та курортів України (UHRA) спільно з Державним агентством розвитку туризму України (SATD) звернулись з відкритим листом до сімох провідних міжнародних готельних операторів, що мають найбільше своїх брендових готелів у Росії (в управлінні чи під франшизою). #Hilton, #IHGhotels&resorts, #MarriottInternational, #Accor, #HyattHotelsCorporation, #WyndhamHotels&Resorts, #RadissonHotelGroup

Станом на 17 березня ми отримали лише формальний коментар від Marriott, що насправді повторив ті ж рядки, що й їх заява щодо України від 10 березня.

Звичайно, ми дуже цінуємо гуманітарну підтримку та прихисток, що їх щиро надають готельні компанії українцям, що втікають від Путінської війни, проте категорично відкидаємо їх твердження, що у Росії «ми хіба можемо лише скоригувати свою роботу відповідно до введеного санкційного режиму та застосовного законодавства у відповідних контрактах».

Ми в UHRA та ДАРТ тотально розчаровані тією «прокрастинацією», що її обрали готельні оператори у питанні припинення/продовження ведення свого бізнесу у Путінській Росії. У тому незначному об’ємі свіжого журналістського матеріалу по темі прослідковується лінія, мовляв «..ми не можемо безболісно розірвати договори франшизи/чи використання торгової марки, до того ж – ми не є не власниками чи інвесторами готелів у Росії, на яких висить наша вивіска/бренд». Не згадується, на жаль, що такі контракти розроблені самими ж готельними операторами та їх фаховими юристами; вони містять багато положень, що уможливлюють односторонній безболісний вихід оператора з діючого готелю, напр., форс-мажорні обставини, невиконання фінансових зобов’язань, настання шкідливих умов для ведення бізнесу, чи порушення власних же етичних кодексів ведення бізнесу.

Зрештою, якщо все ж і є якась ціна «виходу» з ринку, то чи не варто уважно її порівняти із репутаційними та етичними збитками від продовження роботи під брутальним злочинним режимом воєнного злочинця Путіна!

Будемо вдячні за Ваші коментарі та допомогу у поширенні нашого відкритого листа!

Якщо є додаткові запитання чи бажання поспілкуватись у короткому інтерв’ю, онлайн чи десь у Києві чи Львові, просимо писати нам на international@uhra.com.ua та телефонувати +380503375010 (моб. Івана Луня з UHRA).